DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ – OMEZENÍ SPOTŘEBY PITNÉ VODY
Vážení občané,
z důvodu dlouhodobě vysokých teplot a extrémně zvýšené spotřeby pitné vody, ke které dochází od soboty 23. 5. 2026, žádáme všechny občany o maximální omezení odběru pitné vody z veřejného vodovodu.
S okamžitou platností je zakázáno:
- napouštění bazénů
- zalévání pozemků a zahrad
- dopouštění vlastních studní
- mytí automobilů
- používání pitné vody k údržbě veřejných i soukromých ploch, komunikací a zeleně (kropení, mytí apod.)
Pitnou vodu z veřejného vodovodu je nyní možné používat pouze pro osobní potřebu, tedy k pitným a hygienickým účelům.
Prosíme všechny občany o ohleduplnost a dodržování těchto opatření, aby bylo zajištěno dostatečné zásobování pitnou vodou pro všechny odběratele.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Obec Zbýšov
ve spolupráci se společností VHS Vrchlice - Maleč, a.s.

